Firma PIRLA to producent taniej chemii gospodarczej, papieru toaletowego, ręczników papierowych, czyściwa oraz artykułów gospodarstwa domowego. Ręczniki papierowe, papier toaletowy, czyściwo producent Gdańsk.
   

Zanim wynaleziono papier toaletowy...

 

Zastanawiałeś się kiedyś drogi czytelniku czego używano do higieny pupy, zanim wynaleziono papier toaletowy? Pewnie przychodzą ci teraz do głowy różne dziwne myśli... Okazuje się, że bardzo często używano do tego celu zwykłych gazet. Ciekawostką jest fakt, że pewna amerykańska gazeta była sprzedawana ze specjalnym otworem w narożniku. Dzięki niemu można było ową gazetę potraktować jako papier toaletowy i wieszać na haczyku w łazience.

 

Kolejną ciekawostka jest to, że kiedy w Stanach Zjednoczonych firma Sears zaczęła drukować swoje katalogi na błyszczącym papierze (które do tej pory służyły czytelnikom jako wybawienie w pewnej „sytuacji krytycznej”) tysiące osób zaczęło zasypywać firmę skargami.

 

Oczywiście za papier toaletowy służyły nie tylko gazety. W starożytności na przykład używano do tego celu gąbek. Później bogaci ludzie podcierali się koronkowymi, konopnymi lub wełnianymi materiałami. Ubogim musiały wystarczyć tańsze tkaniny lub trawa, mech, siano, woda, a nawet... śnieg i piasek.

 

Kiedy pojawił się papier toaletowy na rynku? Otóż stało się to w Stanach Zjednoczonych w 1857 r. Okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Jak sam zdążyłeś się przekonać papier toaletowy producent jest rozwiązaniem komfortowym, wygodnym, tanim i łatwym w użyciu. Pomysłodawcą był niejaki Joseph Gayetty. Co ciekawe, wkrótce po tym, jego nazwisko było drukowane na każdym płacie papieru toaletowego. Ciekawe co na to pan Gayetty?

Pirla to papier toaletowy, ręczniki papierowe, artykuły gospodarstwa domowego, tania chemia gospodarcza...

Firma PIRLA to producent papieru toaletowego, chemii gospodarczej, hurtownia papieru toaletowego i ręczników papierowych.

Znak towarowy PIRLA należy do firmy Dekor Trade Sp. z o.o. Sp.k. Wszelkie Prawa Zastrzeżone (c) 2008-2023.